centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

farbowanie brody
Uroda

Dlaczego mężczyźni farbują brodę?

Broda to ważny element męskiego wyglądu. Może podkreślać rysy twarzy, dodawać męskości i pewności siebie. Jednak z czasem broda może zacząć siwieć lub tracić kolor, co może być przez niektórych mężczyzn postrzegane jako problem. W takiej sytuacji warto rozważyć farbowanie brody, czyli zabieg, który może zmienić wygląd i styl każdego mężczyzny. Jednak przed zdecydowaniem się na zmianę koloru zarostu, warto poznać zarówno zalety, jak i wady tego procesu, a także dowiedzieć się, jak prawidłowo farbować brodę i jakie produkty do tego zastosować.

Po co farbuje się brodę?

Zazwyczaj głównym powodem farbowania brody jest chęć poprawy swojego wyglądu, a co za tym niejednokrotnie idzie także samopoczucia. Farbowanie nadaje zarostowi równomierny kolor i maskuje siwe włosy lub nierówności kolorystyczne. Farbowanie siwej brody czy też ujednolicenie kolorystyczne brody to także ważny element całościowego looku mężczyzny, który dodaje pewności siebie i charakteru. Dodatkowo, farbowanie brody pozwala na dopasowanie jej koloru do koloru włosów, a to pozwala stworzyć spójny i harmonijny wygląd. Z drugiej jednak strony, farbowanie brody umożliwia eksperymentowanie z jej różnymi kolorami i odcieniami, co pozwala na dostosowanie brody do indywidualnych upodobań i preferencji, np. wykonując farbowanie brody na czarno czy też farbowanie brody na siwo.

Warto jednak zwrócić uwagę także na pewne niedogodności związane z tym zabiegiem. Otóż farbowanie brody, analogicznie jak farbowanie włosów głowy wymaga regularnego odświeżania, aby utrzymać właściwy kolor i uniknąć widocznych odrostów. Natomiast nieumiejętnie dobrany preparat do farbowania brody, szczególnie ten nie przeznaczony specjalnie do brody, spowoduje niejednolitość kolorystyczną, a w skrajnych przypadkach może też prowadzić do reakcji alergicznych skóry. Zawsze więc należy wykonać test skórny przed rozpoczęciem farbowania całego zarostu. Warto też patrzeć na skład farb do brody, ponieważ te zawierające bardziej agresywne substancje chemiczne, mogą powodować uszkodzenia włosów, jak i skóry, jeśli nie będą prawidłowo zastosowane.

Jak farbować brodę?

Brodę można farbować za pomocą farb do zarostu, ale również tonować oraz przeprowadzać repigmentację jej włosów. Zatem najlepiej czym farbować brodę? Farby do brody to specjalne produkty przeznaczone do farbowania włosów na twarzy. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do naturalnego odcienia brody bądź dopasować do koloru fryzury. Są to produkty łatwe w użyciu. Z kolei tonowanie to mniej trwały sposób na zmianę koloru brody, ponieważ tonery to półprzezroczyste farby, które nadają brodzie odcień, ale nie pokrywają całkowicie siwych włosów. Tonowanie jest dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy chcą subtelnie zmienić kolor brody lub ukryć pierwsze oznaki siwienia. Natomiast repigmentacja polega na przywracaniu naturalnego koloru zarostowi, który siwieje bądź traci równomierny koloryt. Ta technika umożliwia odzyskanie młodzieńczego wyglądu za pomocą specjalnego odsiwiacza, który można też zastosować w warunkach domowych.

Po podjęciu decyzji o farbowaniu brody trzeba zdecydować, jaki chcemy uzyskać kolor – czy ma to być odcień zbliżony do naszego naturalnego, czy może zupełnie inny, zmieniający całkowicie nasz wygląd. Od tego zależy, jaka będzie nasza farba do farbowania brody. Farbowanie zawsze wykonuje się na czystej brodzie, z której usunięte zostały zanieczyszczenia, resztki jedzenia czy kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji brody. Do mycia brody stosujemy dedykowane szampony bądź mydła. Po umyciu brodę osuszamy. Następnie, stosując się do wskazówek producenta, nakładamy farbę na brodę i pozostawiamy ją na określony w instrukcji czas, po upływie którego spłukujemy farbę ciepłą, ale nie gorącą wodą, a także nakładamy dedykowaną do zarostu odżywkę. Po takim zabiegu możemy wystylizować brodę. Warto pamiętać, że farbowania brody nie można wykonywać zbyt często, bo może mieć to niekorzystny wpływ zarówno na samą brodę, jak i na skórę twarzy.

Materiał zewnętrzny